Renault premium: pareri!

Despre Renault

Renault premium: pareri!

Mesajde nickutzu » 24 Mai 2011, 22:34

Ce parere aveti de Renault premium? Am inteles ca au motoare de volvo....de fapt e un volvo mai ieftin;D
Strada se traverseaza oricum si pe oriunde, toata smecheria e sa tzii ochii inchisi…
nickutzu
Incepator

Advertisement

Re: Renault premium: pareri!

Mesajde Mario Bandit » 24 Mai 2011, 23:57

pentru mine a fost un bun ,, coleg de drum ,,
Imagine
Va rog sa respectati regulile forumului !! http://www.soferii.ro/Forum/index.php/topic,2.0.html .
Mario Bandit
Administrator

Locul de munca: DSV Road Spain

Mesajde nickutzu » 18 Iun 2011, 21:54

din cate vad nu prea sunt colegi care sa-si dea cu parerea!!
Strada se traverseaza oricum si pe oriunde, toata smecheria e sa tzii ochii inchisi…
nickutzu
Incepator

Mesajde VT880 » 18 Iun 2011, 22:34

O " baraca" cu motor si cutie Volvo, manevrabila, cu retarder super, automatica face toti bani...insa cabina nu se ridica la nivelul asteptat, frigo,aer conditionat,pat mare ,lipsesc spatiile de depozitare si spatiul la volan, eu am stat inghesuit .....nu imi place chestia asta...app , un pic impreciza directia !
Cel mai important lucru pe care il  transport e viata mea !

Arată că ești un profesionist – și vei fi respectat !

http://vt880.blogspot.com
VT880
Administrator

Locul de munca: Gottardi Aut.

Mesajde stelcuta » 23 Iul 2014, 22:15

ai place valea si parcarea, insa consuma mai putin, pentru cine face curse plin-gol plin-gol e bun cine face plin-plin plin-plin nu e bun.cine face drumuri cu multe urcusuri consuma la greu pentru ca nu poate si se arunca la consum. Injectoare sensibile, la noi sa reparat injectoare la 200.000 km. Incarcat la 40 de t consuma mai mult ca un volvo la drum greu insa se scoate cand mergi gol sau pe autostrada. retarderul este superior fata de volvo, la un drum Bucuresti-Brasov pe Cheia, mers mai repejor volvo se incinge la frane, renault nu, cu retarderu la ultima treapta te lipeste de parbriz indiferent de greutate. Trebuie sa ai frane bune pe vagon pentru ca motrica franeaza foarte putin. instalatia electrica foarte sensibila, cabluri subtiri se incing, se intrerup imediat, fara improvizatii, si nu supradimensionati sigurantele. lucrati numai cu servisuri care cunoaste renault, daca cautati unde e mai ieftin aveti numai de pierdut, si bani grei nu asa pentu ca servisu la renault nu e tocmai ieftin, toti mecanici considera ca e cel mai greu de reparat in comparatie cu celelalte marci.
stelcuta
Nou venit

Mesajde Giani Grecu » 24 Iul 2014, 19:57

Colegule, daca iau in considerare experienta mea pe Premium, zic sa te lasi pagubas. Gingas, pretentios, m-a lasat in drum de doua ori,( injectoarele ) daca te grabesti nu ai in ce "sa dai ", daca faci curse lungi e chinul de pe lume din cauza lipsei de spatiu si a confortului. Pe curse scurte, de zi, bunicel, economic, numai sa nu ajungi in service cu el. E cam de unica folosinta. Are el piese de Volvo, dar nu e Volvo nici pe departe - nu sunt fan Volvo. Unde lucram au cumparat 6 bucati noi, dar au scapat repede de ele, pt ca eram ca la razboi : stiai cand pleci, dar nu stiai daca te intorci. Drumuri bune !
Giani Grecu
Incepator

Mesajde Mario Bandit » 24 Iul 2014, 23:56

Contează sa si ai camionul configurat dupa munca ceruta / depusa si Renault face camioane bune , contează sa stii ce vrei si ce ai de făcut .
Mario Bandit
Administrator

Locul de munca: DSV Road Spain

• Advertisement

Înapoi la RENAULT