trota llerida - spania / cluj - romania

Despre firmele de transport din Romania si Europa. Care cat e de serioasa.

Re: trota llerida - spania / cluj - romania

Mesajde vasilestancu81 » 23 Aug 2013, 12:02

Crisian Bustan scrie:Colegi care ati avut probleme cu firma trota si ati fost dati afara pe nedrept . Vã rog sã ne contactati pe nr de tel 0755674591 sau pe colegu 0752815761 noi suntem cu firma trota in proces noi am fost dati afara pe nedrept .

o sa te rog sa fii atent la flood,inteleg ce te doare dar fii atent pe viitor,citeste si regulamentul pentru a nu avea probleme pe viitor

cristi cred ca te cunosc tu ai plecat din cauza problemelor medicale .....de la barcelona cu portugheza daca nu ma insel ai plecat prin ianuarie anul acesta ??
vasilestancu81
Nou venit

Advertisement

Mesajde vasilestancu81 » 23 Aug 2013, 12:12

SirRaffy scrie:cineva care lucreaza la ei este pe aici?nu cautam raspunsuri "din auzite"

eu lucrez la ei am mai scris la cativa colegi
vasilestancu81
Nou venit

Mesajde vasilestancu81 » 23 Aug 2013, 12:19

vasilestancu81 scrie:
horizoncj scrie:Salut colegu si eu merg luni in spania ne vedem la aeroport[/qu
xulescu scrie:Colegii, dar erati cu contract pe spania sau pe romania... oricum, daca nu esti atent la bani, te cam ciupesc. Am si eu niste probleme cu ei, daca imi opresc bani, plec imediat. E o problema cu paleti si chiar nu este din vina mea. In rest, despre firma, se cam plang ca nu au soferi.
da asa este ati ia banii si pe paleti daca nu faci casutele pe cmr si ai incarcare cu schimb de paleti,ati ia banii si daca parchezi in baza la barcelona si nu ai incarcare sau descarcare acolo, ati ia banii daca intri in baza la lleida si daca dupa ce alimentezi nu-ti cobori paletii din frig jos in lazi ati ia bani.daca faci manipulare de cmr ati ia iar vre-o 500 de euro plus o saptamana suspendare ,adica nu-ti da de lucru,stai pe vre-o parcare de-ti iesse pe ochi. da le trebuiesc soferi da ....cat mai ieftin daca se poate cu 5 centi .cu 7 cine este mai norocos. eu nu vreau sa spun mai multe dar ei angajeaza tot timpul,va las pe voi sa va ganditi din ce cauza fac angajari tot timpul,probabil nu le sta oamenii,probabil banii putini,ma refer la cei pe 5 centi si sant mai multe dar ...ma abtin sa spun mai multe.

eu din 6 cati am format nu stiu daca au mai ramas 2 in firma.altii au stat sa faca putina experienta si au plecat.anul trecut era mai usor parca pentru incepatori,eu in 2 luni am format un secud din cluj era baiatul si a fost titular dar de la inceputul anului nu a mai revenit.
vasilestancu81
Nou venit

Mesajde CIPRIAN-MARIAM-78 » 31 Aug 2013, 14:27

Sal colegii,caut coleg cu dare de inima care poate sa ma ajute sa ma ia la echipaj sunt din ploiesti pot fi gasit la tel.072915196 sau pe mesaj privat.
CIPRIAN-MARIAM-78
Nou venit

Mesajde rzvan » 17 Sep 2013, 17:33

COLEGI EU AM LUCRAT 1 AN LA EI AM FOST DIN PRIMA TITULAR AM FOST MULTUMIT DIN PUNCT DE VEDERE AL RESPECTARI DATE-I IN CEA CE PRIVESTE SALARIZARE ,DECI SUNT CORECTI LA BANI ,
nu ma folosi majuscule
Ultima oară modificat de likka pe 07 Oct 2013, 10:36, modificat 1 dată în total.
rzvan
Nou venit

Mesajde rzvan » 17 Sep 2013, 17:39

VREAU SA CONTRAZIC PE COLEGUL CARE SUSTINE CA PTR SUNT FFFFFF PUTIN DE CE ?UN AJUTOR FARA EXPERIENTA IA CAM 900 1100 CU TOT CU SALARUL PE TARA DECI PTR INCEPUT NU ESTE CHIAR PUTIN SI CA TITULA ADICA CUM AM FOST EU CAM 1500-1600 MEDIA CU UNA CU ALTA EX.IN LUNA AUGUST AM LUAT CU SALARIUL PE TARA CU TOT 1925E ,EU AM PLECAT DIN CAUZA FAPTULUUI CA EU NU MERG CU AVIONUL DECI FACEAM MULT PE DRUM SI CONCEDIU ESTYE DE NUMAI O SAPTAMANA ACASA SINGURUL LUCRUL RAU
Ultima oară modificat de Mario Bandit pe 17 Sep 2013, 20:52, modificat 1 dată în total.
Motiv: incalcare regulament , pe viitor te rog sa eviti majusculele si prescurtarile !! citeste regulemantul
rzvan
Nou venit

Mesajde abrudan123 » 22 Sep 2013, 19:06

salut, caut titular de la firma trota cluj , nr de tel. 0747532311

drumurii bune !
abrudan123
Nou venit

Mesajde Darius21 » 04 Oct 2013, 12:28

kmkvskmk scrie:
va pot ajuta cu nr de tel celor interesati de aceasta firma : +34619961458

a lasat un coleg care a fost la interviu pentru firma Trota a lasat numarul de mai sus.stie cineva al cui este numaru???al unui spaniol sau al unui roman??as vrea sa sun sa intreb daca angajeaza.altcineva mai stie ceva nou despre trota???ms mult
B,C,CE. CPi,agabaritic,card tahograf,ADR(cisterne si colete)
Darius21
Incepator

Mesajde memexe » 05 Oct 2013, 10:19

Sal baieti sunt Gabi din Bacau am 31 de ani si caut un titular la firma Trota sa ma ia in echipaj , stiu foarte bine engleza si am toate categoriile si atestatele . nr. 0760045302 . Va multumesc .
memexe
Nou venit

Mesajde Darius21 » 07 Oct 2013, 09:13

Am sunat in dimineata asta la Trota,am sunat pe numaru de romania,0740295418 si a spus ca numa daca am 2 ani de experienta......asa ca cei care sunt incepatori(ca si mine)nu prea au sanse la firma Trota......totusi.incercati si voi poate poate aveti mai mult noroc ca mine ( :( : :(
P.S intr-un post mai sus scria ca la telefon o sa raspunda o Doamna,mie mi-a raspuns un Domn :o
B,C,CE. CPi,agabaritic,card tahograf,ADR(cisterne si colete)
Darius21
Incepator

Mesajde romantix » 15 Oct 2013, 12:22

salut dragi colegi...a mai sunat cineva la trota, daca se mai fac angajari ptr cei fara experienta?
drumuri line....
Sunt un pesimist care speră...
romantix
Incepator

Locul de munca: searching...

Mesajde Ciubacka » 18 Oct 2013, 19:06

Eu am fost sunat de ei prin luna august,de catre cineva din Spania,dupa ce mi-am depus CV-ul pe adresa lor de email si am fost invitat sa lucrez titular cu 9e/100km,cu toate ca in CV am mentionat clar ca nu am decat un an si 1 luna experienta dar am refuzat.Acuma sunt tot somer :P dar linistit si fara batai de cap din cauza colegilor,a instalatiei TK,a programului de lucru (un prieten s-a angajat la ei si el zice ca atunci cand canta dispecerul tu trebuie sa executi,adica mai pe scurt merge pe naspa/magnet,se risca cam des,el a lucrat si singur o perioada,a si luat o amenda de 2600e care a platit-o ceva agent pe franta,o amenda pentru cabotaj tot pe F).
Acuma citind ziarul local cu oferte de munca gasesc vechiul lor anunt care apare in fiecare saptamana cu litere mari si ingrosate,formulat foarte frumos si profesional si pe langa asta,la 2 pagini diferenta gasesc un alt anunt care este tot al lor insa nu au mentionat nicaieri numele firmei,vreun numar de telefon sau o adresa de email.Singurul lucru care ii da de gol fiind adresa lor respectiv str. Baladei nr2A.Anuntul mi s-a parut extrem de amuzant,comic si o japca totala.Ca sa vedeti si voi anuntul l-am fotografiat si va las pe voi sa decideti daca aceasta metoda de racolare este japca curata sau un fel de invitatie la sclavie de bunavoie O0
Pace voua si drumuri bune ^-^

Imagine
Ciubacka
Junior

Locul de munca: somer

Mesajde catalinD » 18 Oct 2013, 20:48

Eu am fost la interviu ,am dat o proba si plec titular saptamana viitoare .Am si un frate care lucreaza la ei si treaba e ok adica sunt la timp cu banii.Testul a constat in mers cu un camion de-al lor ,ceva parcari cu spatele si iar mers.In total am facut vreo 40 de km la vreo 2-3 zile m-au sunat si acum astept cardurile de la reifeisen bank . Daca va mai pot ajuta si cu alte informatii ........
catalinD
Nou venit

Locul de munca: dumarmir

Mesajde Alin ALM » 19 Oct 2013, 18:37

sal.vreau si eu mai multe informatii pt aceasta firma,vreau sa ma angajez,nu am experienta
Alin ALM
Nou venit

Locul de munca: UM 02180

Mesajde Alin ALM » 20 Oct 2013, 17:01

stie cine-va daca mai fac angajari???
Ultima oară modificat de cico_3504 pe 20 Oct 2013, 21:40, modificat 1 dată în total.
Alin ALM
Nou venit

Locul de munca: UM 02180

AnteriorUrmătorul

• Advertisement

Înapoi la DESPRE FIRMELE DE TRANSPORT