NOTHEGGER Sibiu

Despre firmele de transport din Romania si Europa. Care cat e de serioasa.

NOTHEGGER Sibiu

Mesajde DODOKA » 14 Mar 2012, 10:57

vreun coleg care poate sa-mi zica ceva despre firma notingher din sibiu cu transporturi pe comunitate ?
am auzit ca au garaj in austria?
multumesc anticipat
Ultima oară modificat de DODOKA pe 30 Apr 2012, 12:04, modificat 1 dată în total.
DODOKA
Incepator

Advertisement

Re: notingher sibiu

Mesajde DanBV » 14 Mar 2012, 11:11

Nu stiu prea multe dar am vorbit cu un coleg in parcare la incarcare in Olanda si zicea ca este multumit si merge la program.
In viata nu e important sa ai carti bune,ci sa le joci bine pe cele care le ai.
DanBV
Incepator

Mesajde unyk_tu » 14 Mar 2012, 14:17

un numar de tel pe sibiu??
unyk_tu
Nou venit

Mesajde DODOKA » 17 Mar 2012, 16:05

un nr de telefon nu stie nimeni ????
DODOKA
Incepator

Mesajde VT880 » 17 Mar 2012, 16:34

DODOKA scrie:vreun coleg care poate sa-mi zica ceva despre firma notingher din sibiu cu transporturi pe comunitate ?
am auzit ca au garaj in austria?
multumesc anticipat

Poate vrei sa spui NOTHEGGER ?
Cel mai important lucru pe care il  transport e viata mea !

Arată că ești un profesionist – și vei fi respectat !

http://vt880.blogspot.com
VT880
Administrator

Locul de munca: Gottardi Aut.

Mesajde joseph » 17 Mar 2012, 22:09

nohegger au garaj in austria si angajeaza pe romania... au vre0 300 de romani din cate mi-a spus un baiat de la ei.firma din sibiu se numeste ADOMID.e tot ce stiu de ei. sper sa te ajute ce am scris.
Viata e un drum lung cu multe indicatoare.
joseph
Incepator

Mesajde atty78 » 07 Apr 2012, 15:21

colegilor ce se mai aude despre firma notheger
ceva noutati?
atty78
Incepator

Mesajde mugurel » 07 Apr 2012, 23:49

stie cineva daka primesc si incepatori''drumuri line tuturor
mugurel
Junior

Mesajde atty78 » 13 Apr 2012, 22:30

nici un coleg care lukreaza la ei sau  un coleg care a auzit mai multe despre firma nothegger
atty78
Incepator

Mesajde atty78 » 27 Apr 2012, 19:32

nu poate sa ne dea niste detalii nici un coleg, despre cursele pe care se fac si cum se plateste?
atty78
Incepator

Mesajde atty78 » 30 Apr 2012, 11:24

nici un coleg nu cunoaste aceasta firma , despre salarizare cursele pa care le fac si daca se lukreaza in echipaj.
atty78
Incepator

Re: NOTHEGGER Sibiu

Mesajde dudut77 » 30 Apr 2012, 19:42

colegi nr este0748910394,se numeste marcel e directoru un baiat de milioane.opusul la ce o sa gasiti in austria.bani se dau la timp intre data  de 1-5 ale luni ti baga la raifaisen.dar...cloegi aveti grije ca la firma asta nimica nu e sigur,nici bani ,nici colegi ,nici lucru pe care il faci.e greu de explicat.casa de nebuni colegi.lipsa de organizare ,lipsa de respect fata de soferi,si o mare ,mare nebunie.esti incontinu acuzat de lucruri care nu le faci,ti se vorbeste urit si nu ai dreptul la replica.ti se inchide tel in nas.dispeceri sau mai bine zis traducatori,ca de meserie habar nu au,gresesc incontinu si esti tu acuzat.daca nu esti atent ti se trag bani pe vrajeala.sefa este dispecera,mama mahala,ce scoate pe gura te inebuneste.sefu nu iti da niciodata dreptate si esti tot timpu la cheremu lui.multe altele colegi.....aveti grija
dudut77
dudut77
Junior

Mesajde atty78 » 30 Apr 2012, 22:24

colegule dudut ai lukrat la ei, nu stii cum se plateste? se lukreaza in echipaj , se angajeaza incepatori?
atty78
Incepator

Mesajde dudut77 » 01 Mai 2012, 09:03

da colegu ATTY 78 am lucrat la ei din 2010 pina in 10 martie anul curent.se plateste cum te intelegi cu ei  si depinde unde te pune.daca esti pe frig 10 %,daca esti pe linea ikea te plateste la zi sau km(cum are chef).la lini fixe te plateste la zi 50e pe zi,dar daca te iei in gura cu ei,cea ce e inevitabil,treci la km rapid.la fel si la containare esti platit la zi.la tandemuri iei salar fix.1960e pe luna dar tu nu o sa ajungi acolo pt ca au loc doar baieti care vin de-acasa cu pachete pt sefa,sefu.deci sa-ti iei gindu.pe frig te rupe pe bani putin si fara program.te pune sa sari programu si daca te opreste nu mai recunosc si platesti amenda.daca nu-l sari nu mai ai liniste cu ei si ai sa pleci repede pt ca nu rezisti.daca esti sofer si nu au ce sa se lege de tine iti gasesc tot felu de lucruri ca sa te enerveze.ai grija la colegi prin parcari ca 90% sint praduitori.daca te duci sa  selectezi colegi ca e mai bine si sa nu discuti in parcari despre firma.se fac numai nationale.multe incarcari si descarcari.te trimit prin locuri unde nici masina mica nu intra.daca esti pe interzis trimis de ei si iti iei amenda o platesti pt ca nu recunosc.mai sint multe colegu.eu am plecat de la ei pt ca nu am mai sarit programu si nu am mai vrut sa fac nimic decit ce scrie legea.am fost trecut de la plata la zi la km fara sa fiu anuntat si mi s-au tras bani din salar fara explicati.acuma vezi tu.iarna e o nebunie.firma e intre munti si vai vai ce conditi.si colegu felu cum esti tratat si ti se vorbeste.....daca ai un pic de mindrie si esti sofer nu stai nici 1 zi.au fost colegi care au venit din tara si cind au vazut unde e firma s-au intors inapoi fara sa-si dee bagajul jos din microbuz......eu ce sa mai zic colegu ca nu imi mai amintesc dar mai sint multe.singura chestie buna e ca ai bani din 1-5.de asta am rezistat si eu asa mult ca si alti colegi care au vechime in firma.bafta si drumuri bune!
dudut77
dudut77
Junior

Mesajde atty78 » 01 Mai 2012, 10:42

colegu dudut77 iti multumesc frumos pt informatie , si iti succes si drumuri bune
atty78
Incepator

Următorul

• Advertisement

Înapoi la DESPRE FIRMELE DE TRANSPORT