Firme care angajeaza soferi de TIR FARA EXPERIENTA.

Au si ei dreptul la un inceput si la ajutor!

Re: Firme care angajeaza soferi de TIR FARA EXPERIENTA.

Mesajde DragosIulius » 11 Mar 2013, 10:53

Salutare colegi de breasla si nu numai! Dragos ma numesc si dorescc prin acest mesaj sa fac un apel catre cei care lucreaza si vor sa intinda o mana de ajutor celor care au fost ca ei.Detin careg B,C,E din 2001 ,am condus dea lungul anilor 3,5 tone 7 ani si 7,5 tone 2 ani in Italia ,am atestat transp.marfuri ,agabaritic si card digital.Vreau sa bag comunitate iar peste tot ma lovesc de aceeasi intrebare "Ai experienta pe comunitate?" Raspuns firesc NU. Si nu e vorba de experienta propriuzisa la volan(manevrarea utilajului in sine) ci de experienta comunitatii (proceduri de lucru,intocmire acte,timpi de lucru,formalitatile vamale etc)pe care nimeni nu le poate dobandi decat trecand prin ele.Rog pe aceea dintre colegi care isi aduc aminte cum a fost si pentru ei la inceput sa ma indrume sau chiar sa ma contacteze telefonic daca au placerea de a ajuta un coleg.Cu stima,Dragos (Piatra Neamt) Tel 0741791065
DragosIulius
Incepator

Advertisement

Mesajde AlexMAN » 13 Mar 2013, 16:13

Aero-driver scrie:Angel-Mihai ,  la Hartl e destul de bine din ce am auzit , eu am sunat la ei  astazi , doar ca ei nu angajeaza  decat  soferi cu varsta peste 21 de ani ,  conditiile par bune , nu e problema la consum , camioanele sunt bune ,  si angajeaza  in perioada asta . alte firme care angajeaza soferi fara experienta in perioada asta sunt Waberer's , E Wals  si Tir Expres. eu am vorbit astazi la tir expres  si o sa merg la timisoara pentru angajare zilele astea. Nu e raiul pe pamant dar pentru inceput mi sa parut bine :) daca te pot ajuta cu alta informatie , astept mesaj :)

Salut colegu.As fi si eu interesat de mai multe detalii la angajare la cei de la Tir expres,la ce nr ai sunat ai daca ia incepatori
AlexMAN
Incepator

Mesajde AlexMAN » 15 Mar 2013, 17:31

AlexMAN scrie:
Aero-driver scrie:Angel-Mihai ,  la Hartl e destul de bine din ce am auzit , eu am sunat la ei  astazi , doar ca ei nu angajeaza  decat  soferi cu varsta peste 21 de ani ,  conditiile par bune , nu e problema la consum , camioanele sunt bune ,  si angajeaza  in perioada asta . alte firme care angajeaza soferi fara experienta in perioada asta sunt Waberer's , E Wals  si Tir Expres. eu am vorbit astazi la tir expres  si o sa merg la timisoara pentru angajare zilele astea. Nu e raiul pe pamant dar pentru inceput mi sa parut bine :) daca te pot ajuta cu alta informatie , astept mesaj :)

Salut colegu.As fi si eu interesat de mai multe detalii la angajare la cei de la Tir expres,la ce nr ai sunat ai daca ia incepatori

Salutare,lăsa-ne si noua nr de telefon al celor de la tir express.Multumim
AlexMAN
Incepator

Mesajde cosmin01 » 17 Mar 2013, 00:29

Salutare colegilor.As fi si eu interesat de o firma care are sediu in apropiere de Cluj si care face angajari in echipaj,fara experienta.Va multumesc pentru ajutor.
Drumuri Bune
cosmin01
Nou venit

Mesajde ilie lucian » 21 Mar 2013, 11:34

incearca la Waberer's,dar astia sunt la Miercurea Ciuc sau la Timisoara la HARTL TRANS
ilie lucian
Nou venit

Mesajde FaraStil » 21 Mar 2013, 12:15

Salut!
0256474146-Tir Express

Angajaza doar daca cunosti un sofer la ei care sa te ia cu el in cabina.
FaraStil
Nou venit

Mesajde stefanel1985 » 22 Mar 2013, 06:48

Salutare! cine ma ajuta si pe mine cu prescurtarile la ISU si CDA ro, 2 firme de transport, si daca se poate si vreun numar de telefon. multumesc!
stefanel1985
Nou venit

Mesajde cosmin01 » 22 Mar 2013, 17:52

Salut colegii.Imi spuneti si mie o firma in apropiere de Cluj care angajeaza fara experienta?
cosmin01
Nou venit

Mesajde emilianenko » 22 Mar 2013, 18:44

stefanel1985 CDA-Com Divers Auto ro,intra pe www.comdivers.ro si vei gasi tot ce te intereseaza ...
Drumuri bune !
emilianenko
Incepator

Mesajde zmey4ik » 22 Mar 2013, 20:16

Salut colegii.Imi spuneti si mie o firma in apropiere de Galati care angajeaza fara experienta? Mersi mult!!!!
zmey4ik
Nou venit

Mesajde cosmin01 » 23 Mar 2013, 14:46

Stie vreun coleg vreun nr de telefon de la Carion?
cosmin01
Nou venit

Mesajde pallmall9 » 03 Apr 2013, 10:22

buna colegi stie cineva vreo firma din baia mare sau din apropiere care angajeaza soferi fara experienta
am card tago ,
atestat marfa general si adr
ms mult daca stie cineva va rog sa ma contactati la nr 0743963043 dan
as prefera daca se poate in echipaj
drumuri bune si va multumesc ca aveti rabdare cu cei ce nu au experienta
pallmall9
Nou venit

Mesajde the boss » 03 Apr 2013, 13:06

Aero-driver scrie:Colegu cristel71,  eu am vorbit astazi la Tir Expres si o sa merg zilele astea la ei pentru angajare. Daca te pot ajuta cu vreo informatie  , astept mesaj:)

fratilor la tir express sa dus treaba nu mai merge curse nu se mai fac kilometric putini intarzie cu banii 4 luni, si acu dak vi nou la ei din start pleci cu intarziere de doua luni eu lucrez aici si stiu cum e cautati alte firme asta e buna doar de scoala de soferi experienta pe comunitate
the boss
Nou venit

Mesajde the boss » 03 Apr 2013, 13:13

DragosIulius scrie:Salutare colegi de breasla si nu numai! Dragos ma numesc si dorescc prin acest mesaj sa fac un apel catre cei care lucreaza si vor sa intinda o mana de ajutor celor care au fost ca ei.Detin careg B,C,E din 2001 ,am condus dea lungul anilor 3,5 tone 7 ani si 7,5 tone 2 ani in Italia ,am atestat transp.marfuri ,agabaritic si card digital.Vreau sa bag comunitate iar peste tot ma lovesc de aceeasi intrebare "Ai experienta pe comunitate?" Raspuns firesc NU. Si nu e vorba de experienta propriuzisa la volan(manevrarea utilajului in sine) ci de experienta comunitatii (proceduri de lucru,intocmire acte,timpi de lucru,formalitatile vamale etc)pe care nimeni nu le poate dobandi decat trecand prin ele.Rog pe aceea dintre colegi care isi aduc aminte cum a fost si pentru ei la inceput sa ma indrume sau chiar sa ma contacteze telefonic daca au placerea de a ajuta un coleg.Cu stima,Dragos (Piatra Neamt) Tel 0741791065

colegu sunt firme multe de angajeaza pe comunitate fara exp de gen dumagas tir express hartl pentru ca firme ca astea au nevoie de soferi ptr ca nu sunt serioase si aici zic intarzieri mari cu salariile gen tir express (4 luni) duma gas nu platesc si hartl muncesti degeaba da dak nu ai vechime poti incerca la una din ele dak mergi la tir express te si pupa justino marele boss si esti angajat fara probleme cei vechi in firma asta ne cautam de munca aici ptr noi nu mai e de stat
the boss
Nou venit

Mesajde a(u)di » 08 Apr 2013, 00:21

adrian1989 scrie:am un prieten care a depus dosarul la Hartl trans si a doua zi a fost sunat sa vina la timisoara cu tot cu bagaje (In dosar a mai pus un plic si in plic 500 RON. e adevarata treaba acu tipu lucreaza bn mersi are curse bune dar bineinteles se intoarce cu ceva cadouri ptr dispeceri si Camelia)

salut,
prietenul ala al tau cum a procedat? a trimis pur si simplu dosarul? sau l-a dat la cineva anume?
cunostea pe cineva acolo?
am si eu dosarul aproape gata si as vrea sa ma cheme... si anume repede, ca am mare nevoie de bani :D
a(u)di
Junior

AnteriorUrmătorul

• Advertisement

Înapoi la INCEPATORII : Intrebari si raspunsuri