Firme de Transport Persoane ... pareri ...

Pentru soferii de autocare.

Firme de Transport Persoane ... pareri ...

Mesajde bogdan_tg » 22 Mar 2011, 19:28

Aici am putea scrie despre firmele de transport persoane ... seriozitate ... daca angajeaza.....etc...
Ultima oară modificat de bogdan_tg pe 22 Mar 2011, 19:30, modificat 1 dată în total.
In viata nu e important de cate ori cazi ... ci de cate ori te ridici !!!
bogdan_tg
Incepator

Advertisement

Re: Firme de Transport Persoane ... pareri ...

Mesajde bogdan_tg » 22 Mar 2011, 19:31

Una e Atlassib de care trebuie sa ne ferim toti ... si soferi si clienti ;D
In viata nu e important de cate ori cazi ... ci de cate ori te ridici !!!
bogdan_tg
Incepator

Mesajde Tavy985 » 23 Mar 2011, 23:53

bogdan_tg scrie:Una e Atlassib de care trebuie sa ne ferim toti ... si soferi si clienti ;D
;D ;D ;D
"Atunci cand nu mai suntem copii, inseamna ca am murit de mult." C.B.
Tavy985
Veteran

Mesajde slash79 » 21 Feb 2012, 02:19

pai daca ne ferim toti de unde sa incepem.....eu zic ca e o experienta buna pt inceput....am trecut prin ea si mi-a prins bine
SLASH
slash79
Incepator

Mesajde mik23n2 » 29 Iun 2012, 20:33

e OK Atlassib, multi vin putini rezista , acomodare de 2,3 luni e mai grea ,restul e bine salar aprox 1000 euro
mik23n2
Junior

Mesajde DucuHD » 01 Iul 2012, 12:51

Colegii nu stiti se angajeaza la Atlassib? Si daca se angajeaza, se cere experienta si cat? Multumesc drumuri bune tuturor
Am invatat sa merg, am invatat sa ma tarasc, am invatat sa imi doresc V8!
DucuHD
Junior

Mesajde Razvanel BN » 01 Iul 2012, 14:38

Din ce zic baietii de la Atlassib se cere 2 ani experienta dar merge si cu mai putin!Vezi pe site-ul firmei la Angajari!Bafta colegu'.
Viata Urca si Coboara,ca Arcusul de la Vioara
Razvanel BN
Incepator

Mesajde mik23n2 » 08 Iul 2012, 23:11

sunt 40 de posturi disponibile in prezent ,se da o proba de vreo 5,6 km , unde daka ai ciocul mic....nu raspunzi la critici sau daka faci ceva gresit, i ia si pe cei care habar nu au... pe urma urmand ca  in timp sa mearga cu echipaje de 3+1  incepator...
mik23n2
Junior

Mesajde N.George » 13 Iul 2012, 21:21

Auziti, am sanse sa ma angajez la atlassib sau orice alta firma de transport international doar cu experienta pe microbuz in oras? Deocamdata sunt la inceput, undeva la 2 luni pe microbuz, daca fac vreun an exp. ma ia macar ca ucenic pe cursa? Si inca o chestie, salarizarea cum este la internationale pe autocar? Cand, cum si cam cat se castiga ?
N.George
Nou venit

Mesajde soso trukers » 14 Iul 2012, 10:34

sigur ca ai sanse colegule ca ia acte esti trecut cond auto transp persoane dar incearca totusi la firma unde lucrezi sa faci cateva manevre cu autobuzul ca sa iti faci o parere despre el si o sa vezi ca te obisnuiesti.si eu lucrez tot pe microbuz si o primul contact cu autocaru o fost un drum din germania ro ca sau adus la firma autocare noi si nea selectat la intamplare cine merge dupa ele.si sefu stia ca nam mai condus autocar dar a replicat ca daca sant sofer trebuie sa ma obisnuiesc :P am plecat mai usor cu el la inceput dar apoi a fost bine si acum e ok' de castigat cam in jur de 800-900 euro depinde si cum te desc ;)
soso trukers
Incepator

Mesajde tytyboss35 » 18 Iul 2012, 10:00

mik23n2 scrie:e OK Atlassib, multi vin putini rezista , acomodare de 2,3 luni e mai grea ,restul e bine salar aprox 1000 euro
slash79 scrie:pai daca ne ferim toti de unde sa incepem.....eu zic ca e o experienta buna pt inceput....am trecut prin ea si mi-a prins bine

vorbesti in necunostinta de cauza sau ai vreun interes ascuns sa atragi soferi la carabulea,de ce nu spui ca exista norma pe consum si pe toate consumabilele mai mici decat recomanda producatorul masinii si orice depasire de norma o suporta soferul pentru proasta exploatare?de ce nu spui ca toate amenzile pentru starea tehnica sau alte cauze care privesc firma le platesc numai soferii?de ce cea mai mare companie de transport persoane are deficit de soferi la toate coloanele?cine e prost sa plece de la un salariu de 700,800 sau 1000 de euro pe luna?
tytyboss35
Nou venit

Mesajde mik23n2 » 02 Aug 2012, 12:02

tytyboss35 scrie:vorbesti in necunostinta de cauza sau ai vreun interes ascuns sa atragi soferi la carabulea,de ce nu spui ca exista norma pe consum si pe toate consumabilele mai mici decat recomanda producatorul masinii si orice depasire de norma o suporta soferul pentru proasta exploatare?de ce nu spui ca toate amenzile pentru starea tehnica sau alte cauze care privesc firma le platesc numai soferii?de ce cea mai mare companie de transport persoane are deficit de soferi la toate coloanele?cine e prost sa plece de la un salariu de 700,800 sau 1000 de euro pe luna?

Salut, nu am nici un interes sa  atrag soferi pt Dl Carabulea , ci doar sa ofer o ocazie ,prin a spulbera miturile false care  le cititi: cu motorina nu am treaba, consumul la un autocar e 22 %+ coeficienti de deal , statii etc, cu consumabilele filtre,piese nu am treaba,si nici O AMENDA pt stare tehnica, nici la autocar sau micrbuz , cu Arr ul , ( Isctr)nu am treaba,nici colegii mei daca stii s vb :), cea mai mare companie de transport o luat vara asta peste vrep 100 masini noi autocare microbuze , in  inclusiv masini pt Posta Atlassib , pt Atlassib si alte firme din holding.
Este singura firma din tara , care ofera sansa reala de a lucra un incepator , sau siguranta unui loc de munca prin contractul de  3 ani valabilitate. Nu am de gand sa ma cert cu nimeni pt ca e la moda pe forum sau printre soferi si eu am auzit multe rele la inceput, dar in cazul meu care nu umblu cu sarpele in rezervor sau colegii mei, nu se confirma relele auzite.

Va doresc drum bun !
mik23n2
Junior

Mesajde N.George » 03 Aug 2012, 01:42

mik23n2 scrie:Salut, nu am nici un interes sa  atrag soferi pt Dl Carabulea , ci doar sa ofer o ocazie ,prin a spulbera miturile false care  le cititi: cu motorina nu am treaba, consumul la un autocar e 22 %+ coeficienti de deal , statii etc, cu consumabilele filtre,piese nu am treaba,si nici O AMENDA pt stare tehnica, nici la autocar sau micrbuz , cu Arr ul , ( Isctr)nu am treaba,nici colegii mei daca stii s vb :), cea mai mare companie de transport o luat vara asta peste vrep 100 masini noi autocare microbuze , in  inclusiv masini pt Posta Atlassib , pt Atlassib si alte firme din holding.
Este singura firma din tara , care ofera sansa reala de a lucra un incepator , sau siguranta unui loc de munca prin contractul de  3 ani valabilitate. Nu am de gand sa ma cert cu nimeni pt ca e la moda pe forum sau printre soferi si eu am auzit multe rele la inceput, dar in cazul meu care nu umblu cu sarpele in rezervor sau colegii mei, nu se confirma relele auzite.

Va doresc drum bun !

Imi poti spune modul de salarizare la atlassib te rog si cam ce experienta se cere?
N.George
Nou venit

Mesajde mik23n2 » 03 Aug 2012, 05:22

N.George scrie:Imi poti spune modul de salarizare la atlassib te rog si cam ce experienta se cere?

Nu prea se cere experienta, pt incepatori te ia si te pregateste vreo 3,4 luni
Salarizare 8 mil + diura extern  incepand de la 120 euro/curs
            - sau 8 mil +diurna intern 60/70 lei pe tara
            -diurnele pt microbuze sunt mai mici
Firma din Holding Atlassib:
              -salariu incepand de la 1500 lei+diurna in functie de tara/intern sau microbuz autocar incepand de la 600/700 lei luna

Drum bun !
mik23n2
Junior

Mesajde pertache.florian » 07 Aug 2012, 17:10

Am lucrat fratilor,la Atlassib dar,nu mai e ce a fost!Pentru cei care vor sa invete,au ce!Lucrurile ar fi bune inca ,daca ar exista o politica a munciii cit de cit,decenta.Depinde si peste ce sef de masina dai,ce sef de coloana...altfel,platesti mereu;cauciucuri,motorina,parbrize,consumabile,colete pierdute sau furate de altii,bagaje etc.Trebuie sa fii atent tot timpul si nu prea ai...CASA!Daca ai in autocar un calator de Suceava si tu esti de la Constanta,trebuie sa-l duci!Directorul general DAN MICU este un om deosebit dar,pina la el,te maninca SFINTII!
florian 67
pertache.florian
Nou venit

Locul de munca: SC titan transport

Următorul

• Advertisement

Înapoi la UN SUBFORUM PENTRU SOFERII DE AUTOCARE